O projekte

Obytný komplex Záhrady je situovaný len 200 metrov od centra mesta Pezinok, pozostáva  z troch samostatných bytových domov S1 až S3. V prvej fáze bude prebiehať výstavba bytového domu S3, ktorý  pozostáva zo štyroch podlaží na ktorých sa nachádzajú 2. a 3. izbové byty vo výmerách od 52 m2 až po 72 m2.  Celkovom v prvej fáze výstavby bude k dispozícií 48 bytov.

Neďaleko komplexu sa nachádza železničná stanica, ktorá zabezpečuje dobrú dopravnú dostupnosť do Bratislavy ako aj iných miest.  Už za 17 minút sa môžete dostať priamo do centra mesta Bratislavy.

Byty nachádzajúce sa na prvom nadzemnom podlaží majú predzáhradky, ktoré spestria celkový pôžitok z bývania v projekte Byty Záhrady. Na základe tejto myšlienky Investora vznikol názov celého projektu „Záhrady Pezinok“.  Výmery záhrad sú rôzne, k dispozícií bude celkom 36 dvojizbových bytov s predzáhradkami. Okrem iného má každý byt vlastný skladový priestor t.j. kobku priamo na poschodí. Vstup do budovy je riešený tak, aby vytváral dojem privátnosti a pohodlia. Cieľom investora bolo optimálne zhodnotiť pozemok a zároveň skvalitniť prostredie pre nových obyvateľov bytových domov. V okolí bude vybudovaný oddychový park ako aj preliezky pre deti na trávenie voľného času s rodinou.

Výhody bývania v Bytovom komplexe Byty Záhrady:

  1. Dobrá strategická poloha– Byty Záhrady sú určené pre ľudí, ktorý cestujú za prácou do Bratislavy a zároveň si chcú dopriať kľud malého mesta s množstvom zelene a aktivít.
  2. Občianska vybavenosť – V Pezinku sa nachádzajú obchodné centrá, banky, školy a škôlky, zdravotné strediská . Jednoducho v skratke „ všetko čo mesto má mať“.
  3. Kultúrny život v Pezinku, ktorý nadväzuje na bohaté tradície . Pravidelne každý rok sa v meste organizujú slávnosti ako Pezinské Vinobranie, Vinné trhy, Medzinárodný festival chrámových zborov, Permoník a iné. Okrem iného tu nájdete Pezinské kultúrne centrum, Galériu, Knižnicu, Kúpalisko, Plaváreň, Jazdecký areál, Štadión a Športovú halu. Milovníci zimných športov si tu prídu tiež na svoje, neďaleko od Pezinka sa nachádza lyžiarske stredisko Pezinská Baba (v prevádzke je 5 vlekov na troch tratiach).
  4. Príroda– Pezinok leží na juhovýchodnom úpätí Malých Karpát , zalesnené bukovými a dubovými lesmi, v ktorých žije množstvo zverstva ako napríklad : jelenia a srnčia zver, muflóny, diviaky, líšky, jazvece a pod. V časti viníc nájdeme  zajace, bažanty, jarabice a i.

Stručne o Meste : Mesto Pezinok, v ktorom je obytný komplex situovaný je moderným mestom s kvalitnou a známou vinohradníckou a vinárskou produkciou a zaujímavými historickými pamiatkami. Pre mesto je charakteristické historické centrum s typickými meštianskymi domami, ulicami v pravidelnom sieťovom pôdoryse a zvyškami pôvodných hradieb. K najvýznamnejším kultúrnohistorickým pamiatkam patrí zámok z 13. storočia, 4 historicky aj architektonicky cenné kostoly a renesančná radnica.

 

Termíny:

V súčasnosti prebieha výstavba bytového domu SO 03, ktorého predpokladaný začiatok kolaudácie je 12/2019.